close

Najljepsa kuća - Sibić  Petrinja 

Većina od nas su gledali one surove domaće make-over pokazuje na jedan ili drugi put. Znaš tip, gdje je hiperaktivan hrpa dizajnera i obrtnika bombardirati svoj put u "bezazlen" civilnih doma, sa samo sat vremena za dovršetak WOW transformaciju. Čarolija dizajner grabi do nekoliko starih jastuke, bičevima se tepih i hej presto, cijela kuća je prekrasna palača. Da li smo svi ne želimo da naši umorni kuće može se probudio s takvom brzopleti i okrepljujuće žara? Nisam obećao da će učiniti vaš dom iz snova vilu, ali slijedeći jednostavne korake u nastavku možete donijeti ljepotu u svoj dom. De-Nered Ovaj korak zvuči tako iscrpljujuće, ali vjerujte mi, to je vrijedno toga. Izaberite sobu za početak na, i napasti ga sa par gumenih rukavica i bin torbu. Poke u hidey rupe koje biste zaboravili, kopati u ormarima ste odgađaju zauvijek, skočiti pravo na dubini svom nereda i pustiti da ode. Ne bojte se odbaciti da gizdav žuta vaza, jer ste ga napravili kad ste bili šest godina, ako je to sentimentalno vrijedan, kutija je, biti strogi prema sebi o tome što je stvarno sentimentalna. Koristite 'put od zadnje upotrebe "kao pravilo, ako je prošlo tri godine od zadnjeg koriste, šanse su njegove gluposti. Sjeti se, početi što misliš ići on- ne redaju hrpe na hrpe, ako je smeće baciti, ako nije, stavi ga daleko. Razmislite recikliranje stavke koje ne trebaju, dobrotvorne uvijek su u potrazi za stavke koje se mogu prodati dalje. Također se može pokušati napraviti nekoliko novčića iz svoje stare stvari, pop ga na Ebay i vidjeti što se događa!

Kriteriji odabira najljepše kuće - SISAČKO-MOSLAVAČKA 

Želite li učiniti vaš dom lijep i atraktivan? Pročitajte ove savjete i prijedloge kako bi vaš dom izgleda nevjerojatna. Slijedite ove jednostavne savjete i učiniti vaš dom izgleda tako privlačno da će vam se svidjeti da se u kući. Gledajte svoju kuću transformirati iz dosadno strašan s ove jednostavne home dekor savjete. Dom je tamo gdje je srce. Svako tijelo osjeća najudobniji u svojim domovima. Na kraju dana očekujemo da ide natrag kući gdje možemo biti opušteni i sami. Kada je vaš dom je dobro uređen i lijepo izgleda, daje ljudima u kući dobar osjećaj. Prekrasan dom može podići raspoloženje i dati ugodan osjećaj za one koji žive u kući. Dok opremanje ili uređenje vaše kuće, uvijek planirati na prvom mjestu. Plan i zamislite u svom umu kako biste htjeli krajnji rezultat izgledati. Ovo su neki savjeti, možete koristiti da ukrase i ukrasite svoju kuću.

Odabir Boja

Jedan od najvažnijih odluka koje dolazi gore, dok ukrašavanja ili radite svoj dom je odabir boja za zidove. Boja na zidu ima važnu ulogu i utječe na vaše raspoloženje i osjećaje. Nemojte kupiti boju na temelju kako to izgleda u dućanu, jer će sigurno izgledati drugačije kod kuće.
Iako odabirom boje za zid, imajte na umu sljedeće savjete. Trebali biste koristiti svijetle boje kao osnove za cijelu sobu, koristite srednje boje u umjerenim količinama i koristiti tamne boje kao akcentima za isticanje sobu. Kako Ukrasite dnevnog boravka U dnevnom boravku je prvi pogled da gost ima svoje kuće kada ulazi. U dnevnom boravku bi trebao biti dobar i trajan dojam na posjetitelja. Dnevni boravak odražava osobnost vlasnika. To govori ako su formalne i elegantan ili svjetlost srca. Ako imate televizor u dnevnoj sobi, trebali biste bili sigurni da su sjedećih mjesta oko televizora. Za sofi u dnevnoj sobi, komad namještaja koji možete staviti uz njega je stol. Postoje mnoge vrste stolova koje možete postaviti ovdje. Budite oprezni i prilikom odabira stol na umu udio u sobi i veličinu kauča. Možete misliti dodavanja tepih područje u vaš dnevni boravak. Deka područje odmah može transformirati izgled prostorije i učiniti ga atraktivnim. Umjesto da prostirke u zajedničkim oblicima kao što kvadrata ili pravokutnika, možete imati okrugli tepih. Okrugli tepih je nešto jedinstveno i daje moderan izgled.

Obitelj Foto

Imati fotografiju svoj kraj i dragi one u prostoriji. Možete zadržati sliku cijelog uže obitelji i rodbine, uključujući djeda i bake na okvir za fotografije. Ako imate grupu veoma bliskih prijatelja, možete zadržati okvir za fotografije koji pokazuje svima zajedno. Ako ste bili na putovanja ili odmor s obitelji ili prijateljima, možete staviti ove fotografije. Svaki put kad vidim ove slike, fond sjećanja će ti se vratiti i učinit će vas sretnima. Osim toga, ona također dodaje se kao sobne pribor!

Zelenilo i cvijeće

Svaka kuća s crtica zelenila izgleda živo i svježe. Zelena je boja koja je umirujuće na oči i ima opuštajući učinak. Imajte neke zelene biljke oko kuće i dati ga jarke izgled! Umjetno cvijeće također izgledaju sjajno! Ako nemate prave cvijeće samo kupiti vazu šarene i umjetnog cvijeća kako bi vaš dom lijepa. Te bi trebao voditi brigu da i dalje ostane čist, bez prašine!

Svijeće za ukras

Možete staviti mirisne svijeće u kući za dobar miris oko kuće. Mirisne svijeće dolaze u različitim lijepim bojama. Isto tako kada se zapali svijeće, svjetlo od svijeće daje lijep efekt u sobi!

Umjetnost za zidove

Viseći lijepu sliku na zidu je sjajan način kako bi vaš dom izgledati privlačno. Lijep slika prirode je dobra ideja. Atraktivna slika često dobiva divljenje i pohvale od posjetitelja. Ako ste dobar umjetnik sebe, možete staviti svoje najbolje sliku na zidu! Osobna umjetnost je jedinstven i ekskluzivan! Zavjese dodavanje interes za sobu. Par koji odgovaraju zavjesa može promijeniti izgled cijelog prostora. Par zavjesa dobro usklađeni s ostalim bojama u sobi može poboljšati svoj izgled pozitivno. Zavjese nisu jako skupi i zavjese na vlastitu napraviti veliku razliku. Odlučite se na podnice Ljudi često samo razmišljati o ukrašavanja zidova i sobe, ali zaboravljaju da podnice također ne smije biti sinkronizirani! Dok uređenje vašeg doma, pokušati dobiti odgovarajuće podnice previše koji će odgovarati druge boje i dizajna u sobi. Ukrasite stropni ventilator Imate li običan ventilator strop u svojoj kući? Možete transformirati vaš običan dosadan stropni ventilator na atraktivnoj ako ga ukrašavanja. Možete to učiniti sami ili zamolite djecu da vam pomognu u uređenje lopatice. Čak i stavljanje neke dobre naljepnice poput onih koje svijetle u mraku će dati svoj ventilator zanimljiv izgled.

Najljepše montažne kuće - Petrinja  44250 

Montažne kuće su dostupne kao: a. tipski objekti - izgrađeni po unapred usvojenom projektnom dokumentacijom i proračunima b. individualni projekt koji se izrađuje po želji kupaca. Te montažne kuće se mogu posebno prilagodjavati zahtevima klijenata, prostoru i klimatskim uslovima Montažne kuće mogu da se razlikuju po veličini, po broju soba, po broju spratova, po materijalu koji se koristi. Hrastmont u svom portfoliju ima bogatu ponudu nekoliko vrsta montažnih kuća, koje možete pogledati u nastavku. Klikom na određeni model montažne kuće otvara se galerija slika i šematski prikaz.

Astro Pops su se vratile!

Važne činjenice i formulama:

Rezultati na trokut

1.Sum od kuteva trokuta je 180 stupnjeva. 2. Zbroj bilo dvije strane trokuta je veća od treće strane. 3.Pythagoras Teorem: U pravom pravokutnog trokuta (hipotenuze) 2 = (Base) 2 (Visina) 2 4.The linija pridružio sredinom točku na stranu trokuta na suprotnu vrh naziva medijan. 5.The točka u kojoj su tri medijani trokutu susret, naziva se težište. Težište dijeli svaki od medijani u omjeru 2: 1 6.In jednakokračan trokut, visina iz tjemena bisects baza 7.The medijan trokuta dijeli ga na dva trokuta na istom području. 8.The površina trokuta ulaskom na srednje točke strane danog trokuta je jedna četvrtina površine danog trokuta.

Rezultati na četverokuta

1.The dijagonala od paralelogram prepoloviti svaki drugi.

2. Svaka dijagonale paralelograma dijeli ga na dva trokuta na istom području.

3.The dijagonala pravokutnika su jednake i prepoloviti jedni druge

4.The dijagonala od trga su jednaki i prepoloviti jedni druge pod pravim kutom.

5.The dijagonala od romba su nejednake i prepoloviti jedni drugima pod pravim kutom.

6.A paralelogram i pravokutnika na istoj bazi i između istih paralele su jednaki u prostoru.

7.Of sve što je paralelogram danih stranama paralelogram koji je pravokutnik ima najveći prostor.

Formule

1.Area pravokutnika = dužina x širina

Dužina = (Area / Širina) i poprijeko = (Area / Duljina)

2.Perimeter pravokutnika = 2 (dužina poprijeko)

3.Area kvadrata = (strani) 2 = ½ (dijagonala) 2

4.Area od četiri zida u prostoriji = 2 (dužina širina) x visina

5.Area trokuta = ½ * baze * visina

6.Area trokuta = kao [S * (e-a) * (a-b) * (a-c)], gdje su a, b, c su strane trokuta i s = 1/2 (a b c)

7.Area od istostraničnog trokuta = AS (3/4) * (strana) 2

8.Radius in krugu jednakostraničnog trokuta stranice a = r / 2âš3

9.Radius od kružnice jednakostraničnog trokuta od strane a = r / AS3

10.Radius od incircle od trokuta površine â † i polu perimetra S = â † / s

11.Area od paralelogram = (baza x visina)

12.Area romb = 1/2 (produkt dijagonala)

13.Area od trapeza = = 1/2 * (suma paralelnih strana) * (udaljenost između njih)

14.Area kruga = i> ‡ R2 gdje je r polumjer

15.Circumference kruga = 2i> ‡ r

16.Length od luka = ​​2 i> ‡ RA / 360, pri čemu je a središnji kut

17.Area od SEKTORA = ½ (luk * r) = i> ‡ R2a / 360

18.Area od polukrugu = i> ‡ R2 / 2

19.Circumference od polukrugu = I> ‡ r

Jednostavni problemi

1.One strana pravokutnom polju je 15m, a jedan od njegovih dijagonala 17m. Nađi područje polju?

Sol:. S druge strane = kao [(17 * 17) â € "(15 x 15)] = AS (289-225) = 8m Area = 15 * 8 = 120 m²

2.A travnjak je u obliku pravokutnika ima svoje strane u omjeru 2: 3 na području travnjak je 1/6 hektara. Nađi dužinu i širinu travnjak.

Sol: neka dužina = 2x metara i širine = 3x mt Sad površina = (1/6 x 1000) sq m = 5000/3 m² 2x * 3x = 5000/3 => x * x = 2500/9 x = 50 / 3. duljina = 2x = 100/3 m, a širina = 3x = 3 * (50/3) = 50m

3.Find trošak Tepih sobu 13m dugačak i 9m široka s tepiha 75cm širine po stopi od Rs 12,40 po metru kvadratnih

Sol: Područje tepih = kvadratura sobe = 13 x 9 = 117 kvadratnih metara dužine tepih = (Area / širina) = 117 * (4/3) = 156 m trošak tepih = R (156 * 12,40) = Rs 1.934,40 4.The duljina pravokutnika je dva puta njegova širina, ako mu je duljina je smanjena za 5 cm, a širina je povećana za 5 cm, površina pravokutnika je povećana za 75 kvadratnih cm. Nalaze duljinu pravokutnika.

Sol: neka dužina = 2x i širina = X, tada (2x-5) (x 5) â € "(2x * x) = 75 5x-25 = 75 => x = 20 dužinu pravokutnika = 40 cm

5.In mjerenje strane pravokutnika, s jedne strane se uzima 5% u suvišku, a drugi od 4% deficita. Pronađite pogrešci posto u tom području, izračunati iz tih mjerenja.

Sol: neka su x i y biti strane pravokutnika onda ispravni površina = (105/100 * x) * (96/100 * y) = (504/500 xy) â € "xy = 4/500 xy Pogreška% = 4/500 xy * (1 / xy) * 100% = 4/5% = 0,8% 6.A soba je pola dok opet kao što je široka. Trošak Tepih sobu na Rs 5 po kvadratnih metara je RS 2,70, a troškovi papering četiri zida na Rs 10 po kvadratnih metara je Rs 1720. Ako se vrata i 2 prozora zauzima 8 kvadratnih cm. Nađi dimenzije sobe?

Sol: neka širina = x mt, dužina = 3x / 2 mt i visina = h mt Površina poda = (ukupni trošak Tepisi / stopa) = 270/5 m² = 54 m² mx * 3x / 2 = 54 => x * x = 54 * (2/3) = 36 => x = 6m tako da širina = 6m i dužine = 3/2 * 6 = 9m sada papered površina = 1720/10 = 172 m² površina jedna vrata i 2 prozora = 8 kvadratnih metara ukupne površine od 4 zida = 172 8 = 180 kvadratnih m 2 (9 6) * h = 180 => h = 180/30 = 6m

7.The visina izvučeni na bazi jednakokračnog trokuta je 8 cm, a opseg je 32cm. Pronađite područje trokuta?

Sol: neka ABC biti jednakokračan trokut, AD se visina neka AB = AC = x onda BC = 32-2x jer u isoceles triange visina bisects bazu tako BD = DC = 16 x u â † ADC, ( AC) 2 = (AD) 2 (DC) 2 x * x = (8 * 8) (16-x) * (16-x), 32 x 320 => x = 10 BC = 32-2x = 32 20 = 12 cm Dakle, potrebna površina = ½ * BC * AD = ½ * 12 * 10 = 60 kvadratnih cm

8.If svaka strana kvadrata je povećana za 25%, pronaći postotak promjene u svom području?

Sol: neka svaka strana trga biti, a onda područje = a * Novi strana = 125a / 100 = 5a / 4 Novo površina = (5a * 5a) / (4 * 4) = (25a² / 16) â € " a² = 9a² / 16 Povećanje% = 9a² / 16 * 1 / a² * 100% = 56,25%

9.Find područje romb s jedne strane koji mjeri 20 cm i jedan dijagonale 24 cm.

Sol: Neka drugi Dijagonala = 2x cm jer dijagonala od romba prepoloviti jedni drugima pod pravim kutom, imamo 20² = 12² x² => x = kao [20² -12²] = âš256 = 16 cm tako da dijagonalno = 32 cm Područje romb = ½ * proizvod dijagonala = ½ * 24 * 32 = 384 kvadratnih cm

10. Područje kružnog polja je 13.86 ha. Nađi troškove ga ograde po stopi od Rs. 4,40 po metru.

Sol: Područje = 13.86 * 10000 m² = 138.600 kvadratnih metara i> ‡ r² = 138.600 => r² = 138.600 * 7/22 => 210 m opseg = 2i> ‡ r = 2 * 22/7 * 210m = 1320 m trošak ograđivanja = Rs 1320 * 4.40 = RS. 5808 Top Srednja problemi:

11.Find omjer područja incircle i kružnice kvadrata.

Sol: neka stranu trga biti x, onda je dijagonala = AS2 x radijus od incircle = x / 2 i radijus circmcircle = AS2 x / 2 = x / AS2 potreban omjer = i> ‡ x² / 4: ï> ‡ x² / 2 = ¼: ½ = 1: 2

12.If radijus kružnice je smanjena za 50%, naći postotak smanjenja u svom području.

Sol: neka originalna radijus = r i novi radijus = 50/100 r = r / 2 originalna površina = i> ‡ r² i novo područje = I> ‡ (r / 2) ² smanjenje području = 3 i> ‡ r² / 4 * 1 / I> ‡ r² * 100 = 75% 13.Two koncentričnih krugova tvore prsten. Unutrašnji i vanjski obod prstena su 352/7 m i 528 / 7m respektivno. Nađi širinu prstena.

Sol: neka vanjski i unutarnji radijus biti R i R metara tada, 2I> ‡ r = 352/7 => r = 352/7 * 7/22 * ½ = 8m 2I> ‡ R = 528/7 => R = 528/7 * 7/22 * ½ = širina 12m od prstena = Rf = 12-8 = 4m 14. Ako dijagonale pravokutnika je 17cm duga i njegov opseg je 46 cm. Pronađite površinu pravokutnika.

Sol: neka dužina = X i širinu = y onda 2 (x y) = 46 => x y = 23 x² y² = 17² = 289 Sada (x y) ² = 23² => x² y² 2xy = 529 289+ 2xy = 529 => xy = 120 površina = xy = 120 sq. cm 15.a pravokutnog travnata zemljište 110m od 65cm ima makadamski put .5cm široka sve oko njega iznutra. Nađi troškove gravelling put na 80 paise po sq.mt

Sol: Područje theplot = 110 * 65 = 7150 kvadratnih metara površine na parceli bez staze = (110-5) * (65-5) = 6300 kvadratnih metara površine na putu = 7150- 6300 = 850 kvadratnih metara trošak gravelling Putu = 850 * 80/100 = 680 R

16. perimetara ttwo trgova su 40cm i 32 cm. Nađi perimetar treće kvadrata čija je površina jednaka razlici područja dva kvadrata.

Sol: strana prvog kvadrata = 40/4 = 10 cm sa strane drugog kvadrat = 32/4 = 8 cm području treće squre = 10² â € "8² = 36 kvadratnih cm strana trećeg kvadrata = âš36 = 6 cm potrebno perimetra = 6 * 4 = 24 cm 17. soba 5m 44cm duga i 3m 74cm širok treba biti popločan squre pločice. Nađi najmanji broj squre pločica potrebnih za pokrivanje poda.

Sol: područje sobi = 544 * 374 kvadratnih Veličina cm od najvećih kvadrata pločica = H.C.F od 544cm i 374cm = 34cm području 1 pločica = 34 * 34 kvadratnih cm br. pločica potrebnih = (544 * 374) / (34 * 34) = 176

18. dijagonala dva kvadrata su u omjeru 2: 5. Nađi omjer njihovih područja.

Sol: neka dijagonala kvadrata biti 2x i 5x odnosno omjer njihovih površina = ½ * (2x) ²: ½ * (5x) ² = 04:25

19.If svaka strana kvadrata je povećana za 25%. Nađi postotak promjene u svom području. Sol: neka svaka strana trga biti onda područje = a ² novi bočni = 125a / 100 = 5a / 4 novo područje = (5a / 4) ² = 25/16 a² povećanje prostora = (25/16) a² - a² = (9/16) a² povećanje% = (9/16) a² * (1 / a²) * 100 = 56,25% 20.The baza trokutasti polje os tri puta visine. Ako je trošak uzgoja teren na RS. 24.68 po hektaru biti RS. 333,18. Nađi svoju bazu i visinu.

Sol: površina na području = ukupna cijena / brzina = 333.18 /24.68 = 13,5 ha => = 13,5 * 10000 = 135.000 m² neka visina = x MT i baze = 3x mt zatim ½ * 3x * x = 135.000 => x² = 90.000 => x = 300 baza = 900m i visina = 300

21.In dva trokuta omjer područja je 4: 3, a omjer njihove visine 3: 4. Nađi omjer njihovih baza?

Sol: neka baza dvaju trokuta biti x & y i njihove visine biti 3h i 4h respektivno. (1/2 * x * 3h) / (1/2 * y * 4h) = 4/3 => x / y = 4/3 * 4/3 = 16/9

22.Find duljinu užeta kojim se krava mora biti vezane kako da to može biti u mogućnosti da pasu na površini od 9856 kvadratnih metara.

Sol: Jasno je krava će pasti kružni polje površine 9856 kvadratnih metara i prečnika je jednaka duljini užeta. Neka je dužina užeta biti r mts onda sam> ‡ r² = 9.856 => r² = 9.856 * 7/22 = 3136 => r = 56m 23.The promjer pogonskog kotača autobusa je 140cm. Koliko okretaja u minuti moraju kotač bi Inorder zadržati brzinu od 66 kmph?

Sol: Udaljenost biti pokrivena u 1min = (66 * 1000) / 60 m = promjer 1100m = 140cm => radijus = r = 0,7 obodu kotača = 2 * 22/7 * 0,7 = 4.4M ne okretaja u minuti = 1100 / 4,4 = 250

24.The unutarnji opseg kružnog trkalištu, 14m široka 440m. Nađi radijus vanjskog kruga.

Sol: neka unutrašnji radijus biti r metara. Zatim 2I> ‡ r = 440 => r = 440 * 7/22 * 1/2 = 70m radijus vanjskog kruga = 70 4 = 84m

25.A sektor od 120 stupnjeva, izrezana iz kruga, ima površinu od 66/7 kvadratnih cm. Nađi radijus kruga.

Sol: neka je radijus kruga bude r cm. Tada sam> ‡ r²ø / 360 = 66/7 => 22/7 * r² * 120/360 = 66/7 => r² = 66/7 * 7/22 * 3 = 9 radijus = 3 cm dužine 26.The od soba je 5.5m, a širina je 3,75 milijuna kuna. Nađi troškove utirući kat po pločama po stopi od Rs.800 po kvadratnih metara.

Sol: l = 5.5m w = 3,75 milijuna kuna površina poda = 5,5 * 3,75 = 20,625 m² Cijena popločavanje = 800 * 20.625 = Rs. 16500

27.A pravokutna parcela veličine 90 metara za 50 metara treba biti ograđen žičanom ogradom. Ako su polovi ograde zadržao 5 metara apart. Koliko stupovi će biti potrebno?

Sol: opseg parcele = 2 (90 50) = 280 bez polova = 280/5 = 56 mil

28.The duljina pravokutne parcele je 20 metara više od širini. Ako je trošak ograđivanje parcele @ 26.50 po metru je Rs. 5300. Kolika je duljina parcele u metar?

Sol: neka širina = x onda duljina = x 20 perimetar = 5300 / 26.50 = 200m 2 (x 20 x) = 200 => 4x 40 = 200 x = 40 i dužina = 40 20 = 60m

29.A pravokutni polje mora biti ograđeno na tri strane ostavljajući stranu 20 stopa otkrivene. Ako je površina terena je 680 kvadratnih stopa, koliko je noge ograde će biti potrebna?

Sol: l = 20feet i l * b = 680 => b = 680/20 = 34feet duljina ograde = l 2b = 20 68 = 88 stopa 30.A pravokutni papir kada je sklopljen u dva podudarna dijela imao opseg 34cm za svaki dio preklopiti uz jedan set strane i isto je 38cm. Kada je sklopljen po drugoj skupini strane. Što je područje rada?

Sol: kada presavijeni uz širinu imamo 2 (l / 2 b) = 34 ili l 2b = 34 ......... .. (1) kada je sklopljen po dužini, imamo 2 (l b / 2) = 38 ili 2l b = 38 ... .. (2) od 1 i 2 smo dobili l = 14 i b = 10 Područje rada = 14 * 10 = 140 kvadratnih cm

31.A uzeo 15 sekundi za prijeći pravokutno polje dijagonalno hodanje po stopi od 52 m / min, a B je u isto vrijeme za prelazak na isti teren uzduž njegovih stranica hodaju po stopi od 68m / min. Područje polju?

Sol: Duljina dijagonale = 52 * 15/60 = 13m zbroju dužine i širine = 68 * 15/60 = 17m AS (l² b²) = 13 ili l b = 17 površina = lb = ½ (2lb) = ½ [(l b) ² â € "(l² b²)] = ½ [17² -169] = 1/2 * 120 = 60 kvadratnih metara

32. Pravokutna travnjak 55m od 35m ima dvije ceste svaka 4m širine prikazuju se u sredini. Jedan paralelno s dužinom, a drugi paralelno prema širini. Trošak graveling ceste na 75 paise po metru kvadratnih je

Sol: Područje Cross Roads = 55 * 4 35 * 4-4 * 4 = 344sq m trošak graveling = 344 * 75/100 = Rs. 258

33.The trošak ograde kvadratnog polja @ RS. 20 po metru Rs.10.080. Koliko će to koštati položiti širok pločnik tri metra uz ogradu unutar polja @ RS. 50 po m²

Sol: opseg = ukupni trošak / cijena po m = 10080/20 = 504m strani kvadrat = 504/4 = 126m širini kolnika = 3m strani unutarnjeg trga = 126-6 = 120m površine pločnika = (126 * 126) - (120 * 120) = 246à ¢ â,¬Â * 6 m² cijena kolnika = 246 * 6 * 50 = RS. 73.800

34.Amanwalked dijagonalno parceli kvadratnog oblika. Otprilike ono što je postotak spremio ne hodaju po rubovima?

Sol: neka stranu trga biti x duljina metara od dviju strana = 2x metara dijagonale = AS2 x = 1.414x m ušteda na 2x metara = .59x m štedi% = 0.59x / 2x * 100% = 30% (cca)

36.A čovjek hodanje pri brzini od 4 kmph prelazi kvadratno polje dijagonalno u 3 meters.The području terena je

Sol: brzina čovjeka = 4 * 5/18 m / s = 10/9 m / sec vrijeme uzeti = 3 * 60 sek duljina = 180 sec dijagonalne = brzina * vrijeme = 10/9 * 180 = 200m području polje = ½ * (dioagonal) ² = ½ * 200 * 200 m² = 20000sq m

37.A kvadrat i pravokutnik imaju jednaka područja. Ako im perimeters su p i q respektivno. Zatim

Sol: Kvadrat i pravokutnik s jednakim dijelovima će zadovoljiti odnos p <q

38.If u perimetara kvadrata i pravokutnika su isti, onda je površina A i B zatvara njih će zadovoljiti uvjet:

Sol: Uzmi kvadrat strani 4cm i pravokutnik koji ima L = 6cm i b = 2 cm onda opseg kvadrat = obodu pravokutnika površine kvadrat = 16 kvadratnih cm površine pravokutnika = 12 kvadratnih cm Dakle a> b 39.An greškom 2% veći je napravio dok je mjerenje stranu trga. Postotak pogreške u izračunatom području trga

Sol: 100cm se čita kao 102 cm a = 100 * 100 kvadratnih cm i b = 102 * 102 kvadratnih cm onda ab = 404 kvadratnih postotak cm greška = 404 / (100 * 100) = 4,04% 40.a spremnik 25m dugačak 12m širok i 6m dubine. Trošak žbukanje na zidove i dno na 75 paise po kvadratnih metara je

Sol: područje biti pijan = [2 (l b) * h] (l * b) = 2 (25 12) * 6 (25 * 12) = 744 m² Cijena žbukanje = Rs. 744 * 75/100 = Rs. 5581

41.The dimenzije sobe su 10m * 7m * 5m. Postoje 2 vrata i 3 prozora u sobi. Dimenzije vrata su 1m * 3m. Jedan prozor je od veličine 2m * 1.5m, a drugi 2 prozori su od veličine 1m * 1.5m.The troškovi bojanja zidova u RS. 3 po kvadratnih metara je

Sol: Područje 4 zida = 2 (P b) * h = 2 (10 7) * 5 = 170 m² Površina 2 vrata i 3 prozora = 2 (1 * 3) (2 * 1.5) 2 (1 * 1,5) = 12 m kvadratnih područje biti posađeno = 170 -12 = 158 kvadratnih metara trošak slikarstva = Rs. 158 * 3 = Rs. 474

42.The baza trokut od 15 cm i visine je 12cm. Visina drugog trokuta dvostrukog području ima bazu 20cm je

Sol: a = ½ * 15 * 12 = 90 kvadratnih cm b = 2a = 2 * 90 = ½ * 20 * h => h = 18 cm

43.The strane trokuta su u omjeru ½: 1/3: 1/4. Ako perimetar 52cm, tada je duljina najmanje strani je

Sol: omjer strana = ½: 1/3: 1/4 = 6: 4: 3 perimetralnu = 52 cm, tako da su stranice 52 * 6/13 = 24 cm 52 * 4/13 = 16 cm 52 * 3/13 = 12cm duljina najmanjeg strani = 12cm

44.The visina jednakostraničnog trokuta je 10cm. Površine je

Sol: a² = (a / 2) ² (10) ² a² â € "a² / 4 = 100 => 3a² = 100 * 4 Površina = AS3 / 4 * a² = AS3 / 4 x 400/3 = 100 / AS3 kvadratnih cm

45.From točku u unutrašnjosti jednakostraničnog trokuta, okomita udaljenost od strana su AS3 cm, 2âš3cm i 5âš3cm. Opseg trokuta je

Sol: neka svaka strana trokuta biti € ~aâ € ™ cm onda na tom području (AOB) area (BOC) area (AOC) = površina (ABC) ½ * a * AS3 1/2 * a * 2âš3 1/2 * a * 5âš3 = AS3 / 4 a ² a / 2âš3 (1 2 5) = AS3 / 4 a ² => a = 16 perimetar = 3 * 16 = 48cm

Kompleksni Probems:

1. Ako na području trga s strane, S jednaka području trokut s osnovnom A, onda je visina trokuta je

Sol: površina kvadrata sa stranama A = a ² kvadratnih nosile površina trokuta baze a = ½ * a * h sq nosile su ² = 1/2 * a * h => H = 2a visina trokuta je 2a 2.An jednakostraničan trokut je opisan na dijagonali kvadrata. Koji je omjer površina trokuta s onom na trgu?

Sol: površina kvadrata = a ² kvadratnih dužine cm dijagonalno = âš2a cm površine istostraničnog trokuta s bočnim âš2a = AS3 / 4 * (âš2a) ² potreban omjer = âš3a²: a ² = AS3: 2

3.the omjer baza dva trokuta je x: y i da svojim područjima je: b. Tada je omjer njihovih odgovarajućih visina bit će

sol: a / b = (½ * x * H) / (1/2 * y * h) bxH = ayh => H / h = ay / bx Stoga H: h = ay: bx

4 .A paralelogram ima strana 30 milijuna i 14 minuta, a jedna od njegovih dijagonala je 40 m duga. Onda je područje

Sol: neka ABCD biti dano paralelogram površina paralelogram ABCD = 2 * (površina trokuta ABC) sada a = 30m, b = 14m i c = 40 m s = ½ (30 14 40) = 42m području trokuta ABC = kao [s (sa) (sb) (sc) = AS (42 * 12 * 28 * 2 = 168sq m površina paralelograma ABCD = 2 * 168 = 336 kvadratnih metara

5.If paralelograma s područja p, trokut s područja istraživanja i trokut s područja T sve su izgrađene na istoj bazi i svi imaju istu visinu, a zatim koji od sljedećih izjava je lažna?

Sol: neka svaki ima bazu = b i height = h pa p = b * h, R = b * h, T = ½ * b * h-ak P = R, P = 2T i T = ½ R su točne izjave

6.Ako je dijagonala od romba su 24 cm i 10 cm područje i opseg na romb su respektivno.

Sol: Područje = ½ * Dijagonala 1 * Dijagonala 2 = ½ * 24 * 10 = 120 kvadratnih cm ½ * Dijagonala 1 = ½ * 24 = 12cm ½ * Dijagonala 2 = ½ * 10 = 5 cm strana romb = (12) ² (5) ² = 169 => AB = 13cm

7.If kvadrata i romba stajati na istoj bazi, tada je omjer područja trga i romb je:

Sol: Kvadrat i romb na istoj bazi su jednaki u području 8.The području polja u obliku trapeza mjeri 1440sq m. Okomita udaljenost između svojih paralelnih strana je 24 cm. Ako je omjer stijenki 5: 3, duljina više paralelnih strana je:

Sol: područje polja = 1/2 * (5x 3 x) * 24 = 96x m² 96x = 1440 => X = 1440/96 = 15 time, duljina dulje paralelne strane = 5x = 75

9.The područje u krugu polumjera 5 brojčano je ono posto svog opsega?

Sol: potreban postotak = I> ‡ (5) ² / (2i> ‡ * 5) * 100 = 250% 10.a čovjek radi okrugli kružnom području polumjera 50 m pri brzini od 12 m / h. Što je vrijeme uzeti od čovjeka da se dvadeset krugova u polju?

Sol: Brzina = 12 k / h = 12 * 5/18 = 10/3 m / s prijeđeni = 20 * 2 * 22/7 * 50 = 44000 / 7m vrijeme uzeti = udaljenost / brzina = 44000/7 * 3 / 10 = 220/7 min 11.a krava s privezana u sredini polja sa 14feet dugo rope.If krava obloži 100 kvadratnih stopa po danu, onda otprilike koliko će se poduzeti krave pasu cijelo polje?

Sol: površina na području pasu = 22/7 * 14 * 14 = 616 kvadratnih stopa

12.A žica može biti savijen u obliku kruga polumjera 56cm. Ako je savijena u obliku kvadrata, onda je područje će biti ot: duljina žice = 2i> ‡ r = 2 * 22/7 * 56 = 352 cm stranu trga = 352/4 = 88cm područje kvadrat = 88 * 88 = 7744sq cm

13.The nema okretaja kotača od promjera 40cm čini putovati na udaljenosti od 176 je

Sol: prijeđeni put u 1 revoluciji = 2i> ‡ r = 2 * 22/7 * 20 = 880/7 cm nije trebalo okretaja = 17600 * 7/880 = 140

14.The kotač motor 70 cm u promjeru ima 40 okretaja u svakom 10sec.What je brzina motocikla n km / h?

Sol: prijeđeni put u 10 sekundi = 2 * 22/7 * 35/100 * 40 = udaljenost 88m pokrivena u 1 sec = 88 / 10m = brzina 8,8 = 8,8 / s = 8,8 * 18/5 * k / h = 31.68 k / h 15.Wheels promjera 7 cm i 14cm početi valjanja istodobno od x & Y koji su osim 1980 cm jedni prema drugima u suprotnim smjerovima. Oboje bi isti broj okretaja u sekundi. Ako obojica susret nakon 10seconds.The brzini od manjih kotača

Sol: neka svaki kotač make x okretaja u sekundi. Tada (2i> ‡ * 7/2 * x) (2i> ‡ * 7 * x) * 10 = 1980 (22/7 * 7 * x) (2 * 22/7 * 7 * x) = 198 66X = 198 => x = 3 udaljenost dirnut manji kotač u 3 okretaja = 2 * 22/7 * 7/2 * 3 = brzina 66cm manjih kotača = 66/3 m / s = 22m / s 16.A kružni bazen je okružen betonskim zidom 4ft širok. Ako je površina betonskog zida koji okružuje bazen je 11/25 da iz bazena, a zatim u radijusu od bazena?

Sol: neka radijus bazena biti R ft radijus bazena uključujući i zidne = (R 4) ft području betonski zid = I> ‡ [(R 4) 2 - R2] => = i> ‡ [R 4 R] [R 4-R] = 8i> ‡ (R 2) kvadratnih stopa 8i> ‡ (R 2) = 11/25 i> ‡ R2 => 11 R2 = 200 (R 2) Polumjer bazena R = 20ft

17.a polukružnog oblika prozor ima promjer od 63cm. Njegov promjer jednak

Sol: opseg prozora = i> ‡ r 2r = [22/7 * 63/2 63] = 99 63 = 162 cm 18.Three krugova radijusa 3.5cm su postavljene na takav način da je svaki krug dodiruje druga dva. Područje dijela zatvara kružnica je

Sol: potrebna površina = (površina jednakostraničnog trokuta strana 7 cm) - (3x područje sektora s Ã~ = 6o stupnjeva i r = 3.5cm) = (kao što je ¾ * 7 * 7) â € "(3 * 22/7 * 3,5 * 3,5 * 60/360) sq cm = 49âš3 / 4 â € "11 * 0,5 * 3,5 kvadratnih cm = 1.967 kvadratnih cm 19. Četiri kružne kartona komada, svaki od radijusa 7cm nalaze se na takav način da se svaki komad se dotakne druge dva komada. Područje prostora encosed po četiri komada je Sol: potrebna površina = 14 * 14 â € "(4 * ¼ * 22/7 * 7 * 7) kvadratnih cm = 196 â €" 154 = 42 kvadratnih cm

Ako imate pitanja, obratite se u nastavku

Video vijesti - Petrinja  SISAČKO-MOSLAVAČKA 

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/k-r6e1u1lmc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prethodni     Sljedeći